Autor Tema: 156SW 1.9jtd PowA  (Pročitano 1349 puta)

chakija

• Spider
  • *
  • Da sam normalan, poludeo bih...
    • 156sw 1.9jtd 115 remap
156SW 1.9jtd PowA
« poslato: Februar 04, 2013, 03:33:27 posle podne »
Pozdrav!
Zovem se Dragoslav i iz Novog Sada sam. Od decembra prosle godine sam vlasnik srebrne alfe 156 sport wagon.
Auto je uvezen iz Holandije i nije u nekom sjajnom stanju. Na zalost, kod kupovine nisam prosao kroz sve  faze koje se inace redovno rade.
Investicije su bile:
termostat, gornje viljuske, remap, mali servis, razradjivanje rucice menjaca.
U najskorije vreme me ceka promena seta kvacil, a u neko dogledno menjanje hladnjaka i kocnica.
Generalno sam zadovoljan sa autom, ali imam jedan  poprilicno iritantan problem. Veoma mi se magle stakla kada je vlaznost vazduha napolju velika tj. kada ne kisa i hladno. Promenio sam filter kabine, brisao stakla x puta sa svim i svacim ali kondenzacija u autu je dalje nenormalna. Majstor Djole je gledao i hladnjak klime i kaze da on ne curi.
Stvarno mnogo iritira kada se bukvalno nista ne vidi se kroz soferku i prednja stakla :ljut:
Takodje, bio bih veoma zahvalan ako bi mogli da mi preporucite gde da povoljno resim set kvacila...

pejo

• 069 1468 109
  • Administrator
  • 8C
  • MISLIO SAM,JE MAJKA SVIH ZAJEBA
    • alfa 156 kiborg 2,4 20V powered by diesel,alfa 156 sw 1,9jtd
Odg: 156SW 1.9jtd PowA
« Odgovor #1 poslato: Februar 04, 2013, 04:10:22 posle podne »
pozz dragoslave,dobrodošao na forum.za sve ima leka pa i za tvoj problem.javi mi se pa će mo nešto rešiti.inače se jedno malo i odabrano društvo stalno sastaje svake nedelje u caffe amiko pa svrati,nedeljom u 16sati. :thumbsup:
Prijateljstvo je najteža stvar na svetu za objasniti. To nije nešto što se uči u školi, ali ako NISI naučio šta je smisao prijateljstva, nisi ništa naučio.

chakija

• Spider
  • *
    • 156sw 1.9jtd 115 remap
« Odgovor #2 poslato: Februar 04, 2013, 04:31:51 posle podne »
Hvala na dobrodošlici Pejo!
Bio sam jednom prilikom (tu negde pre nove godine) do amika i upoznali smo se. Tada sam trebao da odradim veliki servis i on se na žalost zbog finansijskih problema pretvorio u mali.
Nadam se da ću prvom prilikom promeniti i kaiševe i ostalo što treba...

chakija

• Spider
  • *
    • 156sw 1.9jtd 115 remap
« Odgovor #3 poslato: Februar 04, 2013, 04:45:36 posle podne »
Samo da napomenem(pošto sam prvi post kucao sa mobilnog), kondenzacija je veoma velika u kabini kada je više od jedne osobe u autu. Ja nisam primetio toliko kondenzovanje kada se sam vozim. ÄŒini mi se kao da ulazi vlažan vazduh u kabinu, iako je promenjen filter    :snatch: . Klapna za vazduh mi dobro radi.
Po meni, jedino da dobija vlagu od poda kroz rupe, ali i to mi je sumnjivo pošto sam gledao tapacirunge i svugde je suvo...u gepeku takođe.
Po meni jedino ostaje taj hladnjak kabine. Kako da proverim da mi je on ispravan.
Izvinjavam se što odma potežem ovakva pitanja u temi gde bih samo trebao da se predstavim...