Autor Tema: Pazario sam Alfu Romeo 147 TS 2005 god moze par saveta  (Pročitano 1078 puta)

Miki Bg 011

• Giulietta
  • *
  • cuervo sportivo alfa romeo
    • 147 TS 1.6 120 ks
Pazario sam Alfu Romeo 147 TS 2005 god moze par saveta
« poslato: Januar 09, 2018, 11:47:07 posle podne »
 :arflag:Zdravo postovani clanovi Alfisti Srbije , ja sam Miroslav zaljubljenik u Alfe . Ovo mi je druga Alfa po redu doduse redizajn prethodna je bila 2002 god 105 ks sadasnja ljubimica je 2005 facelift 1.6 TS 120 ks.

Uradio sam veliki i mali servis i zadnji trap , auto je uvezen iz Svajcarske kupljen je od prodavca iz Batajnice. Naime otisao sam do ALFA MIKI servisa u Zemunu , da mi sredi podizace stakala , gde mi je rekao da mi je Alfa havarisana u limarijskom smislu. Da je ubijena kod stuba A i B da je naime bila peglana tj. tacnije da je imala ostecenja verovatno u nekom udesu.

Prednji branik je menjan i pri kupovini sam to video farovi su lepljeni , pozadi je trap bio u jako losem stanju to je sredjeno motor je odlicnom stanju kompresija motora , za sada predjenih 1500 km ne trosi ulja kao moja prethodna Alfa. Sada sam u nedoumici da li da taj auto zadrzim za sebe nakon sto mi je Miki rekao da je dosta bila u havarisanom stanju struja je bila isprekidana u zadnjem C stubu i neki problem sa centralom slanja signala ka podizacima. Auto jel kao i vecina u Srbiji digao sam kredit da bih je kupio , jako mi se svidja auto nemam problema nikakvih sa njom , zelim da je sredjujem za sebe . Majstor iz Valjeva takodje Alfista mi je rekao da je mehanicki i sa strane agregata motora jako dobra.Mene plasi sada ovo vezano za limariju sto mi je rekao Miki da taj auto vozim 1 god dana i da je prodam. Ja sam vise ako neko ima neki savet jer bih je zadrzao i sredjivao pa mic po mic.

Hvala vam puno postovani clanovi i ljubitelji Alfi na vasim savetima i kritikama.

Pozdrav Miki
Alfa Romeo 147 TS

bojan pn

• 33
    • 156 1.9jtd sw
Odg: Pazario sam Alfu Romeo 147 TS 2005 god moze par saveta
« Odgovor #1 poslato: Januar 10, 2018, 08:15:11 pre podne »
pozdrav Miki. vozi ti to pa ces videti kako se ponasa,da li vuce u neku stranu,da li skripe plastike itd. ako ti se ne dopadne u buducnosti, prodaj! :arflag:

Nicola Romeo

• 164
    • Alfa Romeo 156 SW 2.0 TS , Alfa Romeo 156 SW 1,9 JTD
    • DigitalKraft
« Odgovor #2 poslato: Januar 10, 2018, 12:57:49 posle podne »
Ili potrazi drugo misljenje ;) Miki se mnogo pravi pametan ponekad :pivo:
Cuore Trattore

Miki Bg 011

• Giulietta
  • *
    • 147 TS 1.6 120 ks
« Odgovor #3 poslato: Januar 11, 2018, 08:15:55 posle podne »
Hvala puno  Nicola  na odgovoru  potrazicu jos koje misljenje :)  :) Danas je palo blagi ton na zadnja tri stakla da ne gore sedista i zbog bebe , nadam se da nece ova hajka da traje dugo sa peripetijama oko Atesta jer prednja stakla su bez folija. Nadam se uskoro nekom druzenju Alfista i da se uclanim da budem vas clan  :arflag:
Alfa Romeo 147 TS

Miki Bg 011

• Giulietta
  • *
    • 147 TS 1.6 120 ks
« Odgovor #4 poslato: Januar 11, 2018, 08:18:01 posle podne »
@bojan pn  Hvala puno na iskrenom misljenju i savetu :)
Alfa Romeo 147 TS

ChobbyNS

• 159
    • 147 JTD 8v remapped
« Odgovor #5 poslato: Januar 12, 2018, 08:56:52 pre podne »
Ja se razmišljam da poskidam folije sa zadnjih stakala, ali dok se namolim proći će akcija pa ću bataliti verovatno :)

Srdjan NS

• 166
  • **
« Odgovor #6 poslato: Januar 12, 2018, 04:05:48 posle podne »
Dobro došao !
Ajde predstavi nam auto i daj neku sliku!

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

Miki Bg 011

• Giulietta
  • *
    • 147 TS 1.6 120 ks
« Odgovor #7 poslato: Januar 14, 2018, 06:29:24 posle podne »
Zdravo u pitanju je Alfa 147 1.6 TS 120ks sa varijatorom faze , 2005 godiste  uvezena iz Svajcarske.Vozilo za sada je uvedeno u funkcionalno stanje. Uradjen je veliki servis,mali servis ujedno , nove gume zimske , zadnji trap sredjen i 4 monroe amortizera, eibach opruge crvene da bi auto dobio malo na boljem prijanjanju , kocioni sistem promenjen . Ja sam za sada zadovoljan , ne trosi ulje kao prethodna TS 105 ks 2002 god , od opreme unutra ne poseduje automatsku klimu , ima jos ulaganja ali jedno po jedno . Za sada gledam da uradim Atest i da vidim koliko ce Alfa izaci u susret sa saglasnocscu oko zatamnjenih zadnjih stakla , posto sam dobio vaucer od Black Glass-a . Greota je da ih skidam a prinudjen kvazi zakonom platicu im harac , jer moj maltezer se ne przi pozadi a uskoro i beba na putu. Tako da svakako eto to bi bilo ukratko od mene, ima tu dosta sitnih jos detalja ali to cemo kako krenem da pakujem auto, posto je to skup hobi svi znate :) :arflag: :pivo:

Alfa Romeo 147 TS

Nicola Romeo

• 164
    • Alfa Romeo 156 SW 2.0 TS , Alfa Romeo 156 SW 1,9 JTD
    • DigitalKraft
« Odgovor #8 poslato: Januar 15, 2018, 11:15:21 pre podne »
Za zadnja stakla za sada ne diraju, dok mi ne ponestane para  :psovanje: Sa prednjim staklima smo u problemu, jer cini mi se da su fabricki vec na 26% tako da sa bilo kojom folijom se prelazi dozvoljena granica od 30% zatamnjenosti, osim providne folije koja je samo protiv UV zracenja.
Cuore Trattore

Miki Bg 011

• Giulietta
  • *
    • 147 TS 1.6 120 ks
« Odgovor #9 poslato: Januar 15, 2018, 09:27:08 posle podne »
Cao Nicola Romeo  :) , hvala   puno na informaciji za zadnja stakla .Elem ja sam citao na fb stranici ''Policijske patrole BGD'' kao skidaju tablice i iskljucuju iz saobracaja i za zadnja stakla ako se ne poseduje Atest od ABS-a . Uterase strah u kosti mi sad ne znam kome da verujem. Dobio sam free vaucer od Black Glassa za Novu Godinu preko fb igre.Dobio sam od njih ABS M 0.1 Lummar label na stakla.Papir o strukturi folije koja je njena refleksija itd... Zvao sam danas Alfinog ovlascenog distributera, izdaju saglasnost po ceni od 30 e  da se posalje na njihov mail ocitana licna karta,saobracajna dozvola kao skeniran dokument, razlog izdavanja potvrde , kao i kontakt addresa gde ce da posalju saglasnost dokumenta. E sad sam u nedoumici da li da to zaista odradim za ta zadnja tri stakla koja su skoro 85 posto zatamljena , da me ne bi milicija ribala i skidala tablice. Ne zelim da  mi zaista neko skida tablice ''kvazi zakon'' i harac nazalost mora da se plati pre ili kasnije od nas zive. :lupajglavom:
Alfa Romeo 147 TS