Autor Tema: ASR na 147 restajling  (Pročitano 584 puta)

JokerMne87

• Spider
  • *
ASR na 147 restajling
« poslato: Januar 08, 2018, 10:23:49 pre podne »
Ljudi zbunjuje me ono dugme ASR pored rucne. Kad upalim auto ono je stalno ugaseno, msm na lampicu. Ja pritisnem i upali se, ali nikad mi nista nije izbacivalo u vezi toga, neku promjenu da je ASR upaljen/ugasen ili sl.
Ono sto mene zanima, kada je upaljen ASR a kada je ugasen, kada je lampica upaljena ili ugasena?

Kola drze u krivine fenomenalno, ne proklizava i koci jos bolje i tome sl...
Danas sam prvi put pritisnuo to dugme da upalim i nisam primijetio neku razliku u radu niti kada kocim niti kada dam gas. Na kontrolnoj tabli nista ne pokazuje.

Kada dam kontakt lampica se upali i ugasi kada upalim motor. Radi li sistem automatski posto mi je jasno da moze da se pali i gasi rucno?

Poslato sa uz pomoć Tapatoka

ChobbyNS

• 159
    • 147 JTD 8v remapped
Odg: ASR na 147 restajling
« Odgovor #1 poslato: Januar 08, 2018, 12:33:50 posle podne »
ASR ili Anti Slip Regulation sluzi da regulise broj obrtaja i brzinu kojom se tocak okrece kada nema dobru podlogu, na snegu, ledu. . .
Kada stisnes dugme i lampica sija na tabli, tada nije aktivan, kada je lampica ugasena tada je asr aktivan.

JokerMne87

• Spider
  • *
« Odgovor #2 poslato: Januar 09, 2018, 09:28:26 posle podne »
ASR ili Anti Slip Regulation sluzi da regulise broj obrtaja i brzinu kojom se tocak okrece kada nema dobru podlogu, na snegu, ledu. . .
Kada stisnes dugme i lampica sija na tabli, tada nije aktivan, kada je lampica ugasena tada je asr aktivan.
Super. Ovaj drugi dio me interesovao. Hvala ti puno

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

pejo

• 069 1468 109
  • Administrator
  • 8C
  • MISLIO SAM,JE MAJKA SVIH ZAJEBA
    • alfa 156 kiborg 2,4 20V powered by diesel,alfa 156 sw 1,9jtd
« Odgovor #3 poslato: Januar 21, 2018, 12:24:44 posle podne »
ili kraće kad je upaljeno možeš da šlajfuješ  :rofl:
Prijateljstvo je najteža stvar na svetu za objasniti. To nije nešto što se uči u školi, ali ako NISI naučio šta je smisao prijateljstva, nisi ništa naučio.

Dewillex

• Potpredsednik kluba
  • Administrator
  • 8C
  • zoom zoom
    • Mazda 6 GTA
« Odgovor #4 poslato: Februar 07, 2018, 08:13:48 pre podne »
Mislim da kontrolu bocnog proklizavanja ne mozes da ugasis. Samo šlajfanje što kaže Pejo.