Autor Tema: Pozdrav iz SU  (Pročitano 600 puta)

YUgisa

• Spider
  • *
  • Brzine idu u H
    • Yugo 1.1EFI
    • BOYRACER MOTORSPORT
Pozdrav iz SU
« poslato: Septembar 16, 2017, 01:58:04 posle podne »
Pozdrav svima koliko vas ima, zovem se Slobodan, poznatiji na internetu kao YUgisa i dolazim iz Subotice. Nisam Alfista, ali vozim nesto iz familije, 10to koleno i rodjaka koga niko ne voli kad dodje u posetu odnosno Yuga 1.1EFI  :))

Being second is to be the first of the ones who loose...

Srdjan NS

• GT
    • 156 sw 1.9JTD
Odg: Pozdrav iz SU
« Odgovor #1 poslato: Septembar 16, 2017, 02:00:51 posle podne »
Lepo , dobro došao

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

YUgisa

• Spider
  • *
  • Brzine idu u H
    • Yugo 1.1EFI
    • BOYRACER MOTORSPORT
« Odgovor #2 poslato: Septembar 16, 2017, 02:08:27 posle podne »
E pa ovo je bas cudno :D Izgleda forum ima neki bag. Pre par dana sam dobio mejl da mi je odobren pristup forumu :D Istripovao sam se da se ja ne secam dobro dam ja nekad tu pisao i dosao sam na forum, pokazivao da nemam nikakvih poruka i sad kad sam se predstavio odjednom se stvorilo da imam 18 poruka i vidim da me secanje jos uvek sluzi :D

Tako da pozdrav po drugi put :D  :pivo:

pejo

• 069 1468 109
  • Administrator
  • 8C
  • MISLIO SAM,JE MAJKA SVIH ZAJEBA
    • alfa 156 kiborg 2,4 20V powered by diesel
« Odgovor #3 poslato: Septembar 17, 2017, 01:15:14 pre podne »
pozz svako dobro
Prijateljstvo je najteža stvar na svetu za objasniti. To nije nešto što se uči u školi, ali ako NISI naučio šta je smisao prijateljstva, nisi ništa naučio.

Đapjaš Čaba

• Mito
    • Alfa Romeo 156 1.9 JTDm 16v sport mjet sw
« Odgovor #4 poslato: Septembar 21, 2017, 07:17:11 pre podne »
Pozdrav za sugrađanina

Tapatalkkal küldve az én SM-N9005 eszközömről

JokerMne87

• Mito
  • *
« Odgovor #5 poslato: Septembar 21, 2017, 05:59:02 posle podne »
Citao sam nedje po forumu tj ono sa Google-a ubacio pretragu pa sam vidio tvoje neke postove. Msm da je bilo nesto oko opruga ili EGR ventila, posto sam to uglavnom trazio po netu zbog svojih kola.
Ti si neki majstor ako sam shvatio ili sam nesto pobrkao? Veliki pozdrav

Послато са Lenovo Z90 уз помоћ Тапатока

YUgisa

• Spider
  • *
  • Brzine idu u H
    • Yugo 1.1EFI
    • BOYRACER MOTORSPORT
« Odgovor #6 poslato: Septembar 21, 2017, 10:37:06 posle podne »
Pozdravljam jos jednom  :pivo:

Pa ne volim sebe da nazivam majstorom, ali nek bude neki hobi majstor za oslanjanje i takve neke sitnice i verovatno si video nesto u vezi opruga ;)

JokerMne87

• Mito
  • *
« Odgovor #7 poslato: Septembar 24, 2017, 03:31:21 posle podne »
Pozdravljam jos jednom  :pivo:

Pa ne volim sebe da nazivam majstorom, ali nek bude neki hobi majstor za oslanjanje i takve neke sitnice i verovatno si video nesto u vezi opruga ;)
Tacno, jeste u vezi toga jer citam po forumima i raspitujem se za moju 147-cu sta i kako. Imas ti neki predlog kad smo vec "odje"? :-)

YUgisa

• Spider
  • *
  • Brzine idu u H
    • Yugo 1.1EFI
    • BOYRACER MOTORSPORT
« Odgovor #8 poslato: Septembar 24, 2017, 06:55:01 posle podne »
Pa ne znam sta da ti kazem, sem sto sam licno video i sto sam pricao sa nekim ljudima da vecinom niko nije zadovoljan sa oprugama koje spustaju za vise od 30mm. Poznanik je imao Eibach koje spustaju 50mm i to jednostavno nije za voznju, jednostavno amortizer ne moze da podrzi toliko smanjenje hoda. Mnogi se odluce onda za jeftine gewinde, ali ni to nije neko resenje jer linearne opruge kakve se koriste najcesce na gewindama drugacije prenose opterecenje i auto je dosta neudobniji, a i amortizeri su obicno loseg kvaliteta pa su besmisleno tvrdi.

Mislim tesko mi je reci nesto korisno oko toga, ja sam vise za ono da se napravi od nule, ali posto je to svima skupo i dugotrajno, onda usustini radim najvise Zastave jer za njih imam puno iskustva jer sam sam probao na svom autu.

JokerMne87

• Mito
  • *
« Odgovor #9 poslato: Septembar 24, 2017, 08:23:12 posle podne »
Pa ne znam sta da ti kazem, sem sto sam licno video i sto sam pricao sa nekim ljudima da vecinom niko nije zadovoljan sa oprugama koje spustaju za vise od 30mm. Poznanik je imao Eibach koje spustaju 50mm i to jednostavno nije za voznju, jednostavno amortizer ne moze da podrzi toliko smanjenje hoda. Mnogi se odluce onda za jeftine gewinde, ali ni to nije neko resenje jer linearne opruge kakve se koriste najcesce na gewindama drugacije prenose opterecenje i auto je dosta neudobniji, a i amortizeri su obicno loseg kvaliteta pa su besmisleno tvrdi.

Mislim tesko mi je reci nesto korisno oko toga, ja sam vise za ono da se napravi od nule, ali posto je to svima skupo i dugotrajno, onda usustini radim najvise Zastave jer za njih imam puno iskustva jer sam sam probao na svom autu.
Znas zasto te pitam, zato jer nikad to radio nisam na kola. Dugo sam vozio Golfa GTi, jedno vrijeme i VR6 dok sam imao da sipam i poslije 1.8 koji je kao i ova dva vec bio skockan, tvr, spusten donekle... Dakle to sam vec imao na gotovo pa se nisam puno ni imteresovao nikad oko ovih tema u vezi spustanja i opruga. Npr drug mi je na Golfa, sjecam se, samo kratio amortizere i umjesto 14" fabrickih stavio 15" tocak i znam da mu je npr na neku uvalu na putu nazad kacio kad mu dvoje sjednu, imali smo to iskustvo tada vise puta dok nije stavio kasnije gasne od GTi modela. Skratio je za jedan onaj krug, to je nekih 2,3 prsta iliti 3,4 cm...
E sad, meni su 15" fabricki, a ja hocu da stavim 17" tj felge sam vec kupio pa necu da napravim istu gresku.
Npr ovo sto ti kazes, gewide mi je napisalo par likova da stavim dosu mi 3,4 majstora rekli da ih ne stavljam ako ne zelim da mi trapovi podju jer su na gewide (ovo sto si ti rekao) amortizeri losi.
Ja sam nasao npr u Novi Sad za 163 eura amortizere, uvoz iz Njemacke (proizvodjaca mi nisu rekli) spustaju vozilo za 3, bas ono sto ja hocu, tu 2 do 3 cm, nista vise pd toga, ali to mi je za 163 eura nekako jeftino. Npr Eibach spirale/opruge su 100-110 eura.
Ja sad ne znam da li smijem na moj fabricki amortizer da stavim te 2,3 cm krace opruge tj da li moze to amortizer da "prihvati" da poslije ne lupa na svaku rupu jer je amort. duzi ili da grijem moje, kratim pa stavljam neke distancere u opruge za tvrdocu i sl? (ovo zadnje mi je npr mi je jedan majstor predlozio kao najjeftinije i "bolje" rjesenje nego na slijepo da uzimam krace opruge pa da se kasnije ispostavi da su premale za amortizer)