Autor Tema: Pozdrav iz Podgorice  (Pročitano 345 puta)

JokerMne87

• Mito
  • *
Pozdrav iz Podgorice
« poslato: Septembar 13, 2017, 03:21:13 posle podne »
Pozdrav ''Alfisti'' , novi sam na forumu, a i u svijetu Italijana tj prvi put sam kupio Alfu.
- U pitanju je model 147 JTDm Restyling 16v 110kw 2006 godiste. Alfa je u exstra stanju, uzeta od Italijana koji radi u njihovoj fabrici. Za sad je sva fabricka, a na proljece ako sve bude kako treba ide neki, kako ja to zovem ''medium tuning''. Nista spektakularno, spojleri i ta ''sranja''  :nono:
- U planu su nove felge vec uzete 17'' posto su mi 15'' fabricke, nove ljetnje gume, angel eye 4 projektora, spustanje za 3cm sa eibach oprugama, a mozda i apex (ako neko zna nekoga da ih prodaje dobro bi bilo da mi da neku informaciju ili iskustvo), chip tuning (ali o ovome cu jos da razmislim jer auto i ovako ide...leti)
- Bice tu jos po nesto, mozda zamijena zadnjeg lonca, svakako novi bedzevi, cepovi na felgama, farbanje klijesta, poliranje farovaz zatamnjenje stakala i sl sto se tice cisto estetike.  :karting:

Slike uskoro, kise su pa je auto prljavo, a na crnu boju se sve vidi.  :arflag:

alfasud-82

• 063-7798303
  • Administrator
  • 8C
    • alfa 147 88kw 120
Odg: Pozdrav iz Podgorice
« Odgovor #1 poslato: Septembar 13, 2017, 08:19:22 posle podne »
Pozdrav zemljace i dobro nam dosao.cekamo slike

JokerMne87

• Mito
  • *
« Odgovor #2 poslato: Septembar 13, 2017, 10:22:33 posle podne »
Pozdrav zemljace i dobro nam dosao.cekamo slike
Hvala puno, bolje te nasao, sto se kaze. :-)

Послато са Lenovo Z90 уз помоћ Тапатока

Nicola Romeo

• Administrator
  • 90
    • Alfa Romeo 156 SW 2.0 TS , Alfa Romeo 156 SW 1,9 JTD
    • DigitalKraft
« Odgovor #3 poslato: Septembar 14, 2017, 12:00:53 posle podne »
Pozdrav  :arflag: :arflag: :arflag: Razmisli o H&R oprugama ili AP, mnogo bolje od eibach  ;)
Cuore Trattore

JokerMne87

• Mito
  • *
« Odgovor #4 poslato: Septembar 14, 2017, 04:44:47 posle podne »
Pozdrav  :arflag: :arflag: :arflag: Razmisli o H&R oprugama ili AP, mnogo bolje od eibach  ;)
Razmisljao sam ali skuplje su, tesko se nabavljaju, rjedje su, a i ove sto mi npr drug ima na Golfu su mi pretvrde. Necu formulu da pravim od kola :-D
Imas li ti kakvo iskustvo sa oprugama?

Nicola Romeo

• Administrator
  • 90
    • Alfa Romeo 156 SW 2.0 TS , Alfa Romeo 156 SW 1,9 JTD
    • DigitalKraft
« Odgovor #5 poslato: Septembar 14, 2017, 05:42:03 posle podne »
Ne znam za gnojfa, ali na Alfi ono sto sam imao prilike da se susretnem udobnije su i bolje drze auto u odnosu na eibach, barem sto se mene tice. Da mene pitas, samo gewinde  ;D ;D ;D i to KW ili AP, ili ako nadjes Eibach ProStreet za 147 taman.
Cuore Trattore

pejo

• 069 1468 109
  • Administrator
  • 8C
  • MISLIO SAM,JE MAJKA SVIH ZAJEBA
    • alfa 156 kiborg 2,4 20V powered by diesel
« Odgovor #6 poslato: Septembar 17, 2017, 01:16:31 pre podne »
pozz i od mene, svako dobro šta ima u montenegru,okupljate li se dje
Prijateljstvo je najteža stvar na svetu za objasniti. To nije nešto što se uči u školi, ali ako NISI naučio šta je smisao prijateljstva, nisi ništa naučio.

JokerMne87

• Mito
  • *
« Odgovor #7 poslato: Septembar 18, 2017, 12:32:41 posle podne »
Ne znam za gnojfa, ali na Alfi ono sto sam imao prilike da se susretnem udobnije su i bolje drze auto u odnosu na eibach, barem sto se mene tice. Da mene pitas, samo gewinde  ;D ;D ;D i to KW ili AP, ili ako nadjes Eibach ProStreet za 147 taman.
Jeste ali gewinde su skupe, a da valjaju nesto :-)

JokerMne87

• Mito
  • *
« Odgovor #8 poslato: Septembar 18, 2017, 12:45:44 posle podne »
pozz i od mene, svako dobro šta ima u montenegru,okupljate li se dje
Ima okupljanja ovih mladjih momaka, ima i starijih, ali ne da ja znam sad nesto specijalno ili korektno "alfista".
Nekad je bilo to dobro organizovano ali su momci poceli da ginu i jurcaju po gradu i onda je policija odradila svoje. Ali to je zahvatilo moju generaciju.
Tada su bili popularni golfovi 2,3 GTi, VR6, Corrado, Opel OPC, Pezo 306 GTi i sl, Danas ima svega.
Sto se Alfi tice kroz PG gledam ove starije verzije 147, juce sam jednu vidio kao moju restajling nabudzenu, neke zelene felge, xsenoni i sl. Dopala mi se.
Ostalo su 156 stariji modeli i 159 (za mene najljepsa Alfa)
E da, juce sam kod mene u kraju vidio i Giulliu prvi put. Mislio sam da je taj automobil ruzan, zbog onih farova, ali ustvari uva Giullia je bila prelijepa, jos bijele boje, a ja nikako ne varim bijelu boju na kola...

Danas radim poliranje farova i foliju na stubove od vrata pa ce biti i slika prije i poslije.
Sledece je za mjesec dana, mozda malo vise presvlake i patosnice. Zvao sam po Srbiji ispod 130e ne moze sve zajedno da se nadje. Kod nas to nema nidje da se uzme.
Do proljeca idu projektori i zatamnjenje stakala, to cu u Kotor da radim.
I zadnje su felge, kompletno sredjivanje - ovo mi je i najskuplja investicija, sa gumama izmedju 300-350e eura pa cu sa tim lagano, bez zurbe.

Je li ko radio da znate cipovanje na 147?

JokerMne87

• Mito
  • *
« Odgovor #9 poslato: Septembar 18, 2017, 08:37:51 posle podne »
Slika dje se vidi lijevi samo far je slikana prije poliranja, a poslije sam zaboravio, doduse ima jedna dje je slika kao zamucena, bilo je sunce pa nisam ni vidio na telefon da se vidi odsjaj od sunca na slici. Polirao sam ih direktno samo pastom bez brusenja, znaci samo da prosijaju, tackice i neravnine su ostale, ali to cu kasnije raditi jer ne mpgu ni farovi da se poliraju i bruse stalno pa da ih sacuvam.
Stavljena folija na stubove, ociscena iznutra generalno.
Iako je izgledala cisto skinuto je mnooooogo gliba :-)
Takodje sam ispolirao i rucicu od mjenjaca i ofarbao pa lakirao, ispalo je bolje nego sto sam ocekivao, ali mi se br 6 i slovo R malo pobrljalo nakon nanosenja laka pa zato nisam slikao. Nisam ni imao vremena da oko toga dosta radim pa sam sve to za 20ak min zavrsio, nije lose, bolje nego favricki. Ostalo je kozicu oko rucke da skinem i stavim drugu lad kupim materijal.

Sledece slike idu kad dodju projektori, felge, opruge, presvlake i patosnice, farbanje klijesta i to je to.