Autor Tema: Hello Alfisti  (Pročitano 1461 puta)

randzik

• Giulietta
  • *
    • Giulietta 1.4 TB MultiAir 170KS
Hello Alfisti
« poslato: Avgust 25, 2017, 02:04:32 posle podne »
Kao novi član, red je da se predstavim.   :hi:

Ja sam Robert iz Ade. Totalno nov i do sada ne viđen član među Alfa "owner"ima. :beba:
Ali od nedavno zadovoljan i ponosan vlasnik Giuliette.  :sexyandiknowit:

Evo i slike!  :arflag:

Pozdrav  :arflag:

bojan pn

• 33
    • 156 1.9jtd sw
Odg: Hello Alfisti
« Odgovor #1 poslato: Avgust 26, 2017, 08:00:26 pre podne »
pozdrav Roberte,svaka cast na izboru! puno kilometara :arflag:

Srdjan NS

• 166
  • **
« Odgovor #2 poslato: Avgust 26, 2017, 02:27:32 posle podne »
Pozdrav i od mene , mnogo kilometara prešli zajedno , ajde malo opiši auto i svoje utiske. Slobodno se raspiši.

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

Nicola Romeo

• 164
    • Alfa Romeo 156 SW 2.0 TS , Alfa Romeo 156 SW 1,9 JTD
    • DigitalKraft
« Odgovor #3 poslato: Avgust 28, 2017, 10:29:21 pre podne »
Dobro nam dosao  :arflag: :arflag: :arflag:
Cuore Trattore

randzik

• Giulietta
  • *
« Odgovor #4 poslato: Avgust 28, 2017, 11:48:04 pre podne »
Utisci... hm :love:

Julku vozim nesto vise od 2 meseca. Jos se definitivno nisam navikao ni na auto ni na dozivljaj u voznji, jer cesto primetim da se kezim dok vozim.  :rofl:

Kad je doslo do odluke da cu da promenim auto...u pocetku sam se vise fokusirao na prakticne porodicne automobile pretezno nemacke proizvodnje (na opel merivu, golf, a3...itd).
Alfe su mi se oduvek svidjale, ali predrasude i price o nepouzdanosti....pa se nikad nisam odlucio za jednu.
A onda sam ugledao Giuliettu... :love:
E, tu sam krenuo u detaljno istrazivanje, gde, kako, koliko, forumi i domaci i strani...itd. Posle vise od 3 meseca prelomim ja...kupujem.

Nisam se pokajao za sada. Auto je 2011, 1.4 TB MultiAir 170KS, kupljen nov u SRB, 85000 km, odrzavan u ovlascenom servisu. Ima sitne estetske greske, ali nista posebno. Sve cu moci da resim sam.
Julka je nesto skroz drugacije od onog sto sam do sada vozio, navikao. Stvarno sam imao prilike da vozim svasta i VW, Audi, BMW, Opel, Renault....od 1.0 do 2.0. Ali u Alfi se ni vozio nisam nikada.

Za ovaj motor sam se opredelio jer generalno vise gotivim benzice, a i rodjeni brat mi vozi 1.4 turbo benzinca ali Audi. Kod njega sam se uverio da taj mali motor fino vuce i solidno trosi. Eh sad...kod Giuliette potrosnja nije solidna... :pare: :rofl:
U gradu nece ispod 9,3... a na otvorenom moze da se vozi sa 7,7. **U normal modu   :))
Ali zato u Dynamic modu...  :noworthy: :sexyandiknowit: Nek trosi koliko hoce! :karting:

Moji utisci iz voznje su, da je auto u normal modu jedan skroz udoban, upravljiv autic koji ima dovoljno snage da te ne izneveri kod preticanja. Odlican za duze staze. Ipak tokom voznje se oseca neka prgavost auta...kao da te tera da malo prebacis u Dynamic.  >:D
U Dynamic modu auto podivlja...  :ljut:  Postane kruci, i volan i amortizeri... mnogo lepse lezi u krivinama, prosto pozelis da dodajes gas umesto da smanjujes u krivini.  :slikaj: Mnogo bolje prima gas i jace grizu kocnice. Drugi auto.  :bravoo:
Za All Weather mod jos nemam komentar, jer se nisu stekli uslovi da se detaljnije ispita. Ali verujem da je i to pogodjeno.  ^-^

Sto se goriva tice, jos isprobavam sta joj vise godi 98 ili 95... za sada sam sipao 98.

Nadam se da vas nisam udavio.  :-X

Pozdrav svima!  :arflag: :arflag:
« Poslednja izmena: Avgust 28, 2017, 11:52:06 pre podne randzik »

Srdjan NS

• 166
  • **
« Odgovor #5 poslato: Avgust 28, 2017, 11:54:31 pre podne »
Svaka čast , E to je opisano lepo.
Vidi se da si već zaražen virusom!

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

pejo

• 069 1468 109
  • Administrator
  • 8C
  • MISLIO SAM,JE MAJKA SVIH ZAJEBA
    • alfa 156 kiborg 2,4 20V powered by diesel,alfa 156 sw 1,9jtd
« Odgovor #6 poslato: Avgust 30, 2017, 10:59:25 posle podne »
pozz i dobro nam došao
svaka čast na predstavljanju,ispriččao si nam baš do detalja,okači koju sliku enterijera gepeka,jel služi svrsi porodičnog auta.
Imaš li neke planove u smislu budženja nečega,tipa felne opruge itd, koje si god :-)
 :arflag:
Prijateljstvo je najteža stvar na svetu za objasniti. To nije nešto što se uči u školi, ali ako NISI naučio šta je smisao prijateljstva, nisi ništa naučio.

randzik

• Giulietta
  • *
« Odgovor #7 poslato: Avgust 31, 2017, 09:15:35 pre podne »
Za sada sam zadovoljan ponudom prostora i enterijera i gepeka. Kao novopečeni tata, :beba:  mogu fino da se organizujem. U gepek mogu da ubacim kišobran kolica i može da stane još 2 kofera (redovna) bez da skidam policu.
Na zadnje sedište smestim ženu, bebu i auto sedište za dete. Pored žene, bi mogla još jedna osoba da sedne ako bi morala (na neki kraći put). Ali ako su sami na zadnjoj klupi, vrlo im je komotno.  :zimazima:
Prednje suvozačevo sedište moram skoro skroz da primaknem napred, zbog dečijeg sedišta i postolja istog, ali i dalje može da se sedne i na suvozačevo mesto, samo je malo tesno.

Sto se felni tiče:
17" turbine imam i ostavljam za letnju sezonu sa Michelin Primacy3 ili sa ContiPremium... to jos nisam odlučio. Jer ove gume sa kojima sam kupio auto su zrele za menjažu.
Upravo sam kupio 16"-ke felne za zimu. Na njih cu montirati Michelin Alpin5.

Trenutno nemam slike ni enterijera ni novih felni. U skoroj buducnosti cu pokaciti i te slike.

A sto se drugih budženja tiče... nisam upućen šta može i da li vredi.
Ako ima neko iskustva šta sve može da se uradi, a da auto postane bolji, rado bi čitao o tome.

87'god.

Pozdrav.

alfasud-82

• 063-7798303
  • Administrator
  • 8C
    • alfa 147 88kw 120
« Odgovor #8 poslato: Avgust 31, 2017, 07:31:47 posle podne »
pozdrav i dobro dosao :arflag: