Autor Tema: Pozdrav svim vozačima i ljubiteljima dobre vožnje  (Pročitano 5460 puta)

ortodox

• Mito
  • *
  • 147 1.6 120hP
Pozdrav svim vozačima i ljubiteljima dobre vožnje
« poslato: Oktobar 23, 2016, 08:17:36 posle podne »
Pozdrav svima,

red je predstaviti se , iz Kruševca sam i na žalost i dalje nemam se čime pohvaliti , ali imam u planu kupovinu Alfe  do nove godine... (valjda će biti para)...

Trenutno gledam po ceo dan oglase na polovniautomobili ... i za sada sam samo  :confused:

Voleo bih 156 - benzin, samo ne karavan, a kum me odgovara iz straha da ne poginem , a i voziću dva deteta ... zna kakvu nogu na gasu imam ...  ;D

Forum je odličan, nadam se da ću imati čime da se pohvalim ,  a do tada   :voznjakola:

ortodox

• Mito
  • *
  • 147 1.6 120hP
Odg: Pozdrav svim vozačima i ljubiteljima dobre vožnje
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 23, 2016, 08:20:50 posle podne »
I da,

ne znam kakva je ovde praksa, ali ako neko prodaje gorenavedenu, neka se javi .

Nicola Romeo

• 164
    • Alfa Romeo 156 SW 2.0 TS , Alfa Romeo 156 SW 1,9 JTD
    • DigitalKraft
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 23, 2016, 08:50:14 posle podne »
Dobrodosao :arflag: :arflag: :arflag: Tu smo za sva pitanja i pomoc oko kupovine. Ali ako imas decu moja ti je preporuka ipak karavagon  :D :D
Cuore Trattore

pejo

• 069 1468 109
  • Administrator
  • 8C
  • MISLIO SAM,JE MAJKA SVIH ZAJEBA
    • alfa 156 kiborg 2,4 20V powered by diesel,alfa 156 sw 1,9jtd
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 23, 2016, 09:22:04 posle podne »
pozz i od mene,ja imam limo i 2 dece,zadovoljava sve naše potrebe,mi smo se prilagodjavali kolima a nismo kola nama :-) jel su deca došla posle
2,0 ts nije loš motor jts je svilen za naše gorivo i ne preporučujem ga 2,5 je extra al nije štedljiv,možda kad bi provozao jtdm bi ti se promenilo mišljenje :-)
Prijateljstvo je najteža stvar na svetu za objasniti. To nije nešto što se uči u školi, ali ako NISI naučio šta je smisao prijateljstva, nisi ništa naučio.

ortodox

• Mito
  • *
  • 147 1.6 120hP
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 23, 2016, 10:33:36 posle podne »
Ja sam od alfi samo benzinca od jednog posl.prijatelja provozao (147-1.6), i odmah me obrtaji i zvuk kupili...ali kapiram da mi 147-ica nije dovoljna u smislu prostora...
A sto se tice jtd(m)  svi ih hvale, tako da se razmisljam, ali definitivno ću je probati pa da vidimo.
Inace, računam da ću izdvojiti oko 2.200-2.300 da bih imao i  oko 300-400 za početni servis.
Mislite da se može pazariti fin primerak za toliko ? Milslim,ajd sad da ne iskljucujem i  karavagon...
Jel ovde na forumu ima trgovine autima, računam ovde su ljudi koji ti ne bi zavalili  neku kantu...

bojan pn

• 33
    • 156 1.9jtd sw
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 24, 2016, 08:25:04 pre podne »
pozdrav i od mene! :arflag:

Srdjan NS

• 166
  • **
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 24, 2016, 04:17:33 posle podne »
I od mene pozdrav za NOVOZARAŽENOG ! Kao što neko , neznam tačno ko reče , na naftu se ore , na plin greje a benzin vozi ima tu neke istine. S' druge strane ja vozim JTD sw i prezadovoljan sam , nije to klasičan karavan a opet ni klasičan dizel no o ukusima nevredi raspravljati moraš sam izvagati . U svakom slučaju za šta god da se odlučiš želim ti da pazariš dobar I očuvan primerak.

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

ortodox

• Mito
  • *
  • 147 1.6 120hP
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 25, 2016, 12:23:29 posle podne »
Dragi članovi,

pošto se tvrdo spremam da pazatim 156-icu, molio bih za pomoć, komentare i predloge.
Ja ću navesti koji sam tip vozača (u svakom smislu), a vi pucajte , ko ima vremena i volje.

Dakle :

- imam 33 godine, ženu i dva mala deteta
- nemam problem sa sw ali su mi limuzine lepše
- prelaziću oko 5-7k po gradu i oko 10k na otvorenom (mešano malo  zbog posla malo sa decom)
- za auto ću moći da izdvojim do 2.700 evra (uključujući i sve potrebne servise nakon kupovine)
- godišnje bih mogao 250 - 300 evra opušteno na redovno servisiranje (ne računajući ne daj Bože ozbiljne kvarove)
- kao što ranije rekoh, alfu sam jednu provozao 1.6 TS (147) i zvuk i obrtaji su mi bili fantastični , znači ne volim neke brzine u kontinuitetu, ali volim povremeno da ga ožežim kad sam sam, čisto kao moj izduvni ventil, a alfe su za te stvari koliko ja vidim prava stvar (neću bežati od JTD, mada ga nikada nisam vozio, ali svi ih hvale, pa ko sam ja da se pravim pametan)

E sad, ono što mene interesuje, a gde mi vi možete pomoći su konstatacije i iskustva u vezi :

- Da li je realno da za ove pare koje sam naveo može da se pazari pristojno stanje
- Da li je realno da za 250-300 evra može da se lepo održava auto godišnje
- Da li neko ima nekog dobrog majstora za alfe u Kruševcu ili okolini
- Å ta mislite o 1.8 (sa i bez plina)  - pošto vidim da ih ima u ponudi
- Å ta mislite o 2.0 TS (sa i bez plina)  - pošto vidim da ih ima u ponudi (neko gore reče da JTS nisu sjajan izbor)
- Å ta mislite inače o vožnji ovih benzinaca sa ugradjenim plinom
- Ko ima iskustva u vožnji sa ovim drvenim volanima ... stvaaarno nemam predstavu da li to može lepo da se vozi , ima ih ko pleve, pa valjda ljudi ne stavljaju to da bi se mučili u vožnji ???
- Koja kilometraža benzinca a koja dizela bi trebala da mi bude reper / gornja granica pri kupovini

Eto toliko, malo sam zahtevniji, ali računam da ću postati i ja drug član, pa možda jednog dana delim savete drugima .

Pozdrav svima !!!!
 :arflag:

dulegti

• Montreal
    • Alfa Romeo 156 1,9 JTD remap by Safe chip
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 25, 2016, 12:49:22 posle podne »
Pozz...Evo ti moj auto u oglasima,za sve ostalo imas u mojoj temi na forumu ovde,a imas i broj telefona tu u oglasima...

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/8505940/alfa-romeo-156

A evo i moje teme ovde...

http://www.alfistisrbije.rs/index.php?topic=29.0
Jednog dana cu i ja biti mlad,lep i mrsav....

alfasud-82

• 063-7798303
  • Administrator
  • 8C
    • alfa 147 88kw 120
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 25, 2016, 01:02:50 posle podne »
realno za tu cenu mozes naci alfu s obzirom da su cene dosta pale.racunaj da je veliki servis oko 200eura(ovo ti govorim za 147-icu).pogledaj dobro kakvi su trapovi posto alfa tu nije bas najidealnija.koliko sam cuo 1.8 i 2.0 ts dosta trose plina i nisu bas pouzdani motori(mozda i gresim),znam da je nas clan imao 1.8 ts sa plinom i da mu je trosila preko 12l gasa.voznja na gas je ekonomicnija zbog jeftinije cene gasa,tako da tu racunaj i redovni 5-godisnji atest koji se mora uraditi.e sad na tebi je da odlucis sta vise volis limuzinu i karavan.ova alfa sto ti nudi dule je odlicna znamo je svi redovno odrzavana i ona je dizel karavan.na tebi je da odlucis.sretno sa kupovinom i odabirom modela