Autor Tema: Alfa 156 JTD  (Pročitano 1372 puta)

Rubiroza

• Giulietta
  • *
    • 156 JTD 1.9
Alfa 156 JTD
« poslato: Septembar 28, 2016, 11:18:47 posle podne »
Pozdrav svima na forumu :hi:
Već duže vreme pratim forum, pa reko da se predstavim, a i da bih mogao da pišem poruke i komentarišem.  ;D
Na žalost vlasnik sam Alfe 156 JTD. Nemajući neko veliko iskustva uzeo sam ovaj auto pre dve i nešto godine, i to mi je svakako bila jedna od većih greška. Od toliko drugih automobila, i na kraju, od toliko drugih Alfi, ja se zeznuo i uzeo taj konkretan primerak. Na meni se obistinilo sve ono što se priča za Alfe a najviše da jedino imaju dobar motor (1.9 JTD) i da lepo izgledaju. Uvek kada pomislim da je ulaganjima došao kraj, uvek bude još neka sitnica, i slično. No, šta je tu je, više mi se ne isplati da je prodajem (iako je trebalo da je prodam čim sam je uzeo) tako da ću se truditi da je barem sredim po mom ukusu, u smislu da bude mehanački potpuno ispravna i da enterijer i limaraija budu skroz po P.S.-u tj. skoro da budu kao novi. Doduše auto je već sređen, tako da se nadam da ću u nekoj skorijoj budućnosti otvoriti temu sa slikama i  sa svime što je rađeno na autu. Doduše na auto jedino nije rađen plivajući.  ;D ;D ;D

Vulee

• Mito
  • *
    • 156 1.9jtd 16v 02"
Odg: Alfa 156 JTD
« Odgovor #1 poslato: Septembar 29, 2016, 11:37:20 pre podne »
Dobrodosao  :arflag:  jbg zalomilo ti se da naletis na takav primerak,al si je bar sredio kako kazes  :))
cekamo slikee

Nicola Romeo

• 164
    • Alfa Romeo 156 SW 2.0 TS , Alfa Romeo 156 SW 1,9 JTD
    • DigitalKraft
« Odgovor #2 poslato: Septembar 29, 2016, 11:43:24 pre podne »
Dobrodosao  :arflag: :arflag: :arflag: Daj slike i slobodno opisi sta si sve radio sta je zezalo...
Cuore Trattore

pejo

• 069 1468 109
  • Administrator
  • 8C
  • MISLIO SAM,JE MAJKA SVIH ZAJEBA
    • alfa 156 kiborg 2,4 20V powered by diesel,alfa 156 sw 1,9jtd
« Odgovor #3 poslato: Septembar 29, 2016, 05:24:18 posle podne »
poz i dobrodošao,napiši i odakle si,sve što te interesuje pitaj,tu smo da ti se nadjemo ako de šta zapne
 :arflag:
Prijateljstvo je najteža stvar na svetu za objasniti. To nije nešto što se uči u školi, ali ako NISI naučio šta je smisao prijateljstva, nisi ništa naučio.

Rubiroza

• Giulietta
  • *
    • 156 JTD 1.9
« Odgovor #4 poslato: Septembar 29, 2016, 07:30:08 posle podne »
Hvala na dobrodošlici. :karting:
Moram da priznam da u suštini nisam imao nekih većih problema sa autom, u smislu da sam imao neke nerešene kvarove i tome slično, te da mi se auto gasio, nešto je lupalo što ne znam šta, problemi sa elektirkom. Generalno od mehanike sam pored trapa, tri mala servisa i velikog servisa, trapa i još gomile sitnica odradio i dva skuplja "kvara" ako se tako mogu nazvati a to su remont turbine i kvačilo. U svakom slučaju to se jednom menja, potrefilo se da se zalomilo na meni, ali sam barem miran narednih 100.000 km, ako toliko uopšte budem i vozio auto, pošto ja sada prelazim godišnje oko 10.000 km.   

Za sad osim nekih sitnica ne bi trebalo da imam, pored regularnih servisa, neko veće ulaganje. E sad što se tiče ulepšavanja tu bih uvek mogao da dam gomilu novca, pa zato moram da vodim računa. ;D Te ova sedišta, te farbanje, te poliranje, sređivanje branika i sl... Ali dobro idemo redom.
U svakom slučaju biće i slike samo malo da se dotera, sad mi ističe i kasko pa da vidim šta tu mogu da uradim... :D

pejo

• 069 1468 109
  • Administrator
  • 8C
  • MISLIO SAM,JE MAJKA SVIH ZAJEBA
    • alfa 156 kiborg 2,4 20V powered by diesel,alfa 156 sw 1,9jtd
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 02, 2016, 12:34:40 pre podne »
slušaj druže ti si pečen,zaražen si alfizmom do koske  :rofl:
Prijateljstvo je najteža stvar na svetu za objasniti. To nije nešto što se uči u školi, ali ako NISI naučio šta je smisao prijateljstva, nisi ništa naučio.