Autor Tema: kako povezati komande volana na autu koji to nije imao  (Pročitano 461 puta)

pejo

• 069 1468 109
  • Administrator
  • 8C
  • MISLIO SAM,JE MAJKA SVIH ZAJEBA
    • alfa 156 kiborg 2,4 20V powered by diesel
kako povezati komande volana na autu koji to nije imao
« poslato: Avgust 14, 2016, 08:51:31 posle podne »
Pošto nam je tema nestala moram otvoriti novu.
princip je u stvari jednostavan s jedne strane i komplikovan s druge ako ste laik.Ko me razume shvatiće kako sam to da poveže.
za konverziju vam treba
1.volan s komandama
2.špunla volana sa modela koji je imao komande,bila su 2 tipa pa uzeti za vaš model kola,jel se razlikuju sa donje strane
3.džek od špunle koji izlazi iz table,na nekim modelima paše džek postojeći,na druge ne paše,sve zavisi od god kola
4. džek od radija,onaj zeleno plavo žuti

špunla ima 12 pinova,7 i 8 pin je air beg i nema veze raspored žica jel je sve jedno,a iznad pinova imaju 2 pina to je kao uzemljenje,ili masa. Pa će te to lako prepoznati kad držite špunlu u ruci. na samom džeku piše koji broj je koji pin, piše 1 ,6,7,12 tako da znate koji je koji red.imaju 2 reda.
2,3,4 su za komande za volan i to se spaja sa žicama iz džeka ,plavog onog što stoji u sredini.
pin br 5 je + za osvetlenje dugmića i to bi bilo sve što vam je potrebno da bi komande proradile,kasnije ću okačiti šemu i slike..
Prijateljstvo je najteža stvar na svetu za objasniti. To nije nešto što se uči u školi, ali ako NISI naučio šta je smisao prijateljstva, nisi ništa naučio.

Mtasko

• Giulietta
  • *
    • 147 jtd 2005
Odg: kako povezati komande volana na autu koji to nije imao
« Odgovor #1 poslato: Jun 03, 2017, 07:48:26 posle podne »
Jel mozes da postavis semu i slike? Uskoro treba da mi stigne i dzek za spulnu pa cu probati sam da instaliram

pejo

• 069 1468 109
  • Administrator
  • 8C
« Odgovor #2 poslato: Jun 03, 2017, 11:35:00 posle podne »
jbga nemam sad slike,ako nekom budem radio postaviću
Prijateljstvo je najteža stvar na svetu za objasniti. To nije nešto što se uči u školi, ali ako NISI naučio šta je smisao prijateljstva, nisi ništa naučio.

Mtasko

• Giulietta
  • *
    • 147 jtd 2005
« Odgovor #3 poslato: Jun 04, 2017, 06:10:58 pre podne »
A koliko moze da kosta u NS da neko poveze volan sa cd plejerom i cd plejer sa strujom?

pejo

• 069 1468 109
  • Administrator
  • 8C
« Odgovor #4 poslato: Jun 05, 2017, 11:03:44 posle podne »
javi mi se na tel pa ću ti ja odraditi