Autor Tema: Alfa 156 SW 1.9 Jtd  (Pročitano 11961 puta)

askee

• Brera
  • *
    • 147 Q2 1.9, ex 156 SW 1.9 JTD
Odg: Alfa 156 SW 1.9 Jtd
« Odgovor #10 poslato: Novembar 07, 2015, 04:59:34 posle podne »
Veceras konacno nocna smjena pa sam imao slobodan dan da se igram  :mehanicar:

kao prvo malo se igrao sa folijama za stakla posto mi je ostao samo mali komad pa sam uspio samo ovo i da zatamnim tako da sam u planu da zatamnim limuzinu ali nekom svijetlijom nijansom jer mi je ova mnogo tamna :)

Porke no xenonchich :) malo sam se patio sa ugradnjom jer nisam skidao farove pa sam onako kroz onaj mali otvor uspio nekako da skinem i onu lulu posto je na njoj zabica koja fiksira sijalicu, ali posto je xenon sijalica duza od klasicnih isjekao sam vrh... sliku nemam posto sam skoro radio da se vidi kako je to ispalo...

Pao je i jedan cd player sa usb posto je tu zvuk ipak najcistiji jer na aux-u na fabrickom cd-u te skopcaj telefon svaki put kad sjednem u auto, te se ganjaj oko jacine zvuka, pa sa transmiterom oko shuma pa se na kraju zavrsilo sa ovim

koji se mnogo dobro uklopio u alfino crveno osvjetljenje jer ima podesavanje jacine svjetla kao day i night rezim, dok ne stigne sa servisa masina

Dalji planovi su:

koje su mi jedne od najljepsih 16ki za alfu (to je opet po mom ukusu, a oni su naravno uvijek razliciti) ili cak mozda 17ke:

za koje cekam odgovor za neku zamjenu :) crni satovi i pokoja sitnica sto se izgleda tice... :)

serbwolf

• GTA
    • 156 1,9 JTD 85Kwh
« Odgovor #11 poslato: Novembar 07, 2015, 09:15:59 posle podne »
Lijepo, samo nek se nešto radi. I meni su telefonke onako nekako prirodne na 156ici. Upravu si za foliju, idi ipak na nešto svjetlije. I ja imam u planu da stavim zatamnjenje, nadam se da ću na proljeće to rijesiti. Auto bude totalno drugacije sa folijama. Komsija ima mazdu stariju 626 i poslije felni 17ica i zatamnjenja sa folijom, auto je puno puno ljepše i naravno izdvaja se iz mase. Cd player je bas lijepo sjeo. :thumbsup:

erak

• SZ
  • A ovaj svijet je podijeljen oštro na dva dijela -
    • Alfa Romeo 156 1.8 ts nekad / sada 156 sw 2.0 ts
« Odgovor #12 poslato: Novembar 07, 2015, 10:38:54 posle podne »
Lepo, al iz naseg iskustva (uredba o atestu za folije) mozda je bolja opcija zatamnjivanje u nekom ovlascenom servisu. Inace lep auto.Pozdrav.

askee

• Brera
  • *
« Odgovor #13 poslato: Novembar 08, 2015, 01:13:55 pre podne »
Lijepo, samo nek se nešto radi.
Bas tako samo nek se nesto radi, em volim sam majstorisati em volim malo estetike na autu u svakom slucaju... :) al posao i vrijeme slobodno bas i ne dozvoljavaju da se ima mnogo prostora oko igranja... :)
Lepo, al iz naseg iskustva (uredba o atestu za folije) mozda je bolja opcija zatamnjivanje u nekom ovlascenom servisu. Inace lep auto.Pozdrav.
erak sto se tice folija, kod nas u R.S. pa mislim i u F.BiH da nemamo uredbu o atestu vec da prednja bocna stakla ne smiju imati nikakve folije a zadnja bocna se smiju tamniti, ako kolega iz Prijedora ima neku drugu informaciju slobodno neka me obraduje :) na prethodnom autu (Fiat Croma '89) sam takodje radio samo zadnja bocna i nisam imao problema, stoji da nisam isao nigdje izvan granica BiH...pa cemo vidjeti vremenom kako ce i da li ce biti zezancije sa folijama. Hvala i pozdrav

serbwolf

• GTA
    • 156 1,9 JTD 85Kwh
« Odgovor #14 poslato: Novembar 08, 2015, 06:52:30 posle podne »

[/quote]
erak sto se tice folija, kod nas u R.S. pa mislim i u F.BiH da nemamo uredbu o atestu vec da prednja bocna stakla ne smiju imati nikakve folije a zadnja bocna se smiju tamniti, ako kolega iz Prijedora ima neku drugu informaciju slobodno neka me obraduje :) na prethodnom autu (Fiat Croma '89) sam takodje radio samo zadnja bocna i nisam imao problema, stoji da nisam isao nigdje izvan granica BiH...pa cemo vidjeti vremenom kako ce i da li ce biti zezancije sa folijama. Hvala i pozdrav
[/quote]
Nemam ni ja neku preciznu informaciju, znam samo da ovde kod nas ne diraju, ako nije skroz zatamnjeno. Znam da na vjetrobransko staklo ne smiješ i kroz prednja bočna se mora vidjeti, a zadnja mogu biti skroz zatamnjena. Mada mislim da sa nekim zatamnjenjem od 30% ne bi trebao imati nikakvih problema, a to je sasvim dovoljno da auto ljepše izgleda.

askee

• Brera
  • *
« Odgovor #15 poslato: Novembar 29, 2015, 11:18:40 posle podne »
Malo smo obnovili paletu cd plejera :)

kad kazem paletu mislim na:

kojoj fali jos kenwood koji je ranije pominjan jos uvijek kod majstora  :ljut: A za par dana nadamo se i novom setu tockova :)

SlobeX

• Brera
  • *
    • 156 2.4JTD 103kw
« Odgovor #16 poslato: Decembar 06, 2015, 12:43:43 posle podne »
Komšija odlična alfa, imam teflonke na prodaju ;)

Послато са GT-N7105 уз помоћ Тапатока

askee

• Brera
  • *
« Odgovor #17 poslato: Januar 11, 2016, 09:50:33 posle podne »
Prije 20ak dana zamjenjena remenica PK kaisa i sam kais jedan citav kanal je bio pojeden...a od prije tih 20ak dana poceo da se cuje zvuk zujanja kao kad ode lezaj na ves masini. Pejo ako budes citao dzaba sam te cimao za servo pumpu, do remenice radilice je bilo :) danas odradjen veliki servis, zamjenjena pomenuta remenica radilice i crijevo interkulera, imalo je pukotinu od dobrih 10ak, 15cm, simptomi su bili da kad dam gas na pola pocne auto kao da se gusi i bljuje crni dim, kad ga patosiram potjera bez problema. Danas ponovo stari zvuk bez zujanja i voznja bez crnog dima  :pare:  :mehanicar:

pejo

• 069 1468 109
  • Administrator
  • 8C
  • MISLIO SAM,JE MAJKA SVIH ZAJEBA
    • alfa 156 kiborg 2,4 20V powered by diesel,alfa 156 sw 1,9jtd
« Odgovor #18 poslato: Januar 11, 2016, 11:36:47 posle podne »
odlično  :thumbsup:
Prijateljstvo je najteža stvar na svetu za objasniti. To nije nešto što se uči u školi, ali ako NISI naučio šta je smisao prijateljstva, nisi ništa naučio.

askee

• Brera
  • *
« Odgovor #19 poslato: Januar 14, 2016, 08:08:32 pre podne »

Malo je reci da mocno izgledaji ovi znakovi, preporuka svima za kupovinu :)  :arflag: