Autor Tema: TAMNA STAKLA  (Pročitano 2821 puta)

Vulee

• Mito
  • *
    • 156 1.9jtd 16v 02"
Odg: TAMNA STAKLA
« Odgovor #10 poslato: Septembar 02, 2016, 02:30:54 posle podne »
Sve se moze,kad imas gde  :))  :arflag:

alfasud-82

• 063-7798303
  • Administrator
  • 8C
    • alfa 147 88kw 120
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 25, 2016, 01:28:16 posle podne »
da malo ozivimo temu.ima li neko neku informaciju dali se zna nesto u vezi tamnih folija.dali novi zakon obuhvata neko resenje ili je i dalje mrtva tacka.

Nicola Romeo

• 164
    • Alfa Romeo 156 SW 2.0 TS , Alfa Romeo 156 SW 1,9 JTD
    • DigitalKraft
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 25, 2016, 03:42:37 posle podne »
I dalje mrtva tacka koliko sam informisan, kod mene zoki znas kako je, niko me nista pitao nije za folije.
Cuore Trattore

ne1ma5nja6

• Brera
  • *
    • alfa romeo 156 1.9jtd restyle '04
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 25, 2016, 03:54:20 posle podne »
mislim da od toga nema nista.kolege sa posla su u zadnjih nedelju dana stavljali folije i niko im nista nije rekao(mislim na ove sto ugradjuju).jedan je sva stakla 50 % a drugi 80% cak sam se ja raspitivao,posto imam 50% svuda,kod ljudi iz black glass-a (nije reklama) i rekose da nikakav akt ili zakon nije donesen,da vozim slobodno.pitao sam i za skidanje folije,to je oko 30eur.a desilo mi se da nisu hteli da mi registruju auto  ljudi kod kojih redovno odrzavamo i otac i ja,koje cale poznaje ceo zivot.trazili su atest za folije.valjda rade sve regularno nece da se zezaju, nemam pojma,samo znam da tamo vise necu odlaziti iz principa.

alfasud-82

• 063-7798303
  • Administrator
  • 8C
    • alfa 147 88kw 120
« Odgovor #14 poslato: Februar 09, 2018, 02:11:11 posle podne »
evo da malo ozivim ovu temu koja je ovih dana jako aktuelna.jutros dobio cestitku od sudije za prekrsaje da dodjem u suboticu da mi uzme meru.odose  :pare:.da nebi jos neko prosao ovako nema nam druge nego da skidamo folije i sve jovo nanovo. :lupajglavom: :lupajglavom:
ako neko ima neko sveze informacije sta je sve potrebno gde se vade papiri kolika je to sve cena neka podeli ovde
« Poslednja izmena: Februar 09, 2018, 02:13:09 posle podne alfasud-82 »

ChobbyNS

• Administrator
  • 159
    • 147 JTD 8v remapped
« Odgovor #15 poslato: Februar 09, 2018, 03:11:27 posle podne »
Atesti i procedura izdavanja uverenja po novom : Po novom pravilniku atest za naknadno zatamnjena stakla na automobilima moze se dobiti samo ako je na stakla vozila montirana folija koja je odobrena i poseduje uverenje od Agencije za bezbednost saobracaja.
Sun Control folija poseduje uverenje pod brojem ABS M 07 kojim se potvrdjuje da folije pod oznakom High Performans ispunjavaju uslove tehnickih karakteristika i kao takve mogu da se montiraju na stakla automobila.

- Provera i dobijanje uverenja za zatamnjena stakla (procedura I potrebna dokumentacija )

-Saglasnost proizvodjaca, konkretno za fiat alfe i lancie: Kako biste dobili saglasnost proizvodjaca da je moguce izvrsiti ovakvu prepravku, potrebno je da na e-mail adresu fas.prodaja.potvrde@fcagroup.com prosledite sledecu dokumentaciju:

- Ocitanu saobracajnu dozvolu predmetnog vozila,
- Jasno definisan zahtev u koju svrhu se izdaje potvrda,
- Ukoliko zelite da potvrda glasi na fizicko lice potrebno je dostaviti ocitanu licnu kartu osobe na cije ime zelite da glasi potvrda,
- Ukoliko zelite da potvrda glasi na pravno lice – potrebno je dostaviti resenje APR kao i potvrdu o dodeljenom PIB-u. Takodje, ukoliko je firma PDV obveznik, potrebno je dostavti potvrdu o izvrsenom evidentiranju u registru PDV obveznika.
- Navesti e-mail adresu na koju zelite da skenirani original potvrde bude dostavljen,
- Navesti tacnu adresu sa postanskim brojem i kontakt telefon jer se original potvrda isporucuje putem DHL-a na adresu koju u zahtevu navodite.

Cena potvrde je 30 EUR-a u dinarskoj protivvrednosti. Svaki podnosilac zahteva za izdavanje potvrde dobija na svoj e-mail fakturu sa svim potrebnim podacima za uplatu i nakon izvrsene uplate, potvrda se salje. Skenirani original potvrde se salje na e-mail adresu koja je navedena u zahtevu, a nakon toga se salje original potvrde DHL kurirskom sluzbom.

-Ugradnja folija na stakla sa oznakom (kod nas Sun control- ABS M 07 ) , izjava servisa i kopija uverenja ABS

-Odlazak u AMSS , kontrola, slikanje vozila i slanje dokumentacije u ABS

-Dobijanje uverenja (atesta) od Agencije za bezbednost saobracaja
Cene za kompletnu proceduru:
Saglasnost proizvodjaca 0 - 3000din (u zavisnosti od marke automobila)
AMSS ispitivanje.................2400 din
Tehnicki pregled..........800-1500 din
ABS (izdavanje uverenja)....3300 din

-Po novom pravilniku izuzeta su vozila koja su radjena po starom i koja na staklima pod folijom nemaju oznaku ABS. - Nadamo se da ce ponovo biti usvojena izmena i dopuna , pa vozilima koja imaju zatamnjena stakla bez oznaka omoguciti atestiranje . O novim izmenama i dopunama bice jos obavestenja

Ovu sam informaciju nasao na jednom domacem forumu, samo sam dodao proceduru za dobijanje uverenje od fca.

pejo

• 069 1468 109
  • Administrator
  • 8C
  • MISLIO SAM,JE MAJKA SVIH ZAJEBA
    • alfa 156 kiborg 2,4 20V powered by diesel,alfa 156 sw 1,9jtd
« Odgovor #16 poslato: Februar 10, 2018, 01:46:23 pre podne »
bilo bi lepo kad bi neko stavio mail ili tel kome se obratiti i kako?
Prijateljstvo je najteža stvar na svetu za objasniti. To nije nešto što se uči u školi, ali ako NISI naučio šta je smisao prijateljstva, nisi ništa naučio.