Autor Tema: Valjda necete i vi da me najurite...  (Pročitano 8328 puta)

kdragan

• 90
    • Alfa Romeo 147
    • www.dragankrstic.com
Odg: Valjda necete i vi da me najurite...
« Odgovor #10 poslato: April 07, 2014, 12:35:50 pre podne »
Pozz i dobrodosao :)

Los022

• 33
  • 0656889904
    • alfa romeo 33 1.7 16v qv
« Odgovor #11 poslato: April 07, 2014, 04:53:50 pre podne »
Cuj trubo motora, ha, najbolje bre resen prenos plus turbo. Sve bre na zupcanike, ali SVEEEEEEE, motor zajedno sa menjacem uzubljen na zupcanik. Kakva lamela kakva pip materine. 9000turbo. Secam se ko klinac kad sam pomagao matorom da skida vrata na jednom kad ga dizao na "pantera", vrata i unjima 100kg lima 'leb ti ne piip. Elem dobro ti nama dosao. AR33 iz Prijepolja? Crvena 1.7 16v? Ako je ta znam i vlasnika i auto. Vlasnik je Sasa, drzi auto-praonicu, ok i korektan decko. Za kupovinu nje ga "zahebo" alfa&omega. Sto se tice auta, auto ti je da sipas, vozis i uzivas do sledeceg redovnog malog/velikog servisa. Uradjen trap(kocnice,amortizeri,spone...) ne krci u brzine, motor perfekcija. i vredi tih 1300e kolko stoji cena i jos 1300 preko.

I daj malo foto sesn ovo ono, nemoj da si stipsa.

Dobro de, nije bas sve na zupcanike, alternator i kompresor klime su na kais :)) Ali se slazem da su mnoga tehnicka resenja kod SAAB-a neprevazidjena. Inace, B204L ima normalan menjac, nije u sklopu kartera, a lamelu su svi SAAB-ovi imali oduvek, sem ako nisu automatici. Ono po cemu je ovaj motor poseban je cinjenica da moze da podnese i do 450-500KS u fabrickom setapu, dakle, bez otvaranja motora i intervencija na istom, i sto uz normalno odrzavanje moze da predje milione kilometara. I fabrickih 185KS se bez problema dize na 220-230 uz remapiranje, decat, 3" downpipe i visokopropusni filter vazduha, dakle fakticki bez troskova. Moj auto ima 320k km, i i dalje je kao nov,a njegove performanse su nedostizne za vecinu onoga sto se kotrlja na domacim drumovima.

Hvala za info za AR33, odavno se onako nesto nije pojavilo kod nas na oglasima, izgleda bruka. Mada, pitanje je sta je ispod i kada je auto radjen/farban, vidim da je sigurno bio udaran pozadi, ali mislim da bolji AR33 kod nas ne postoji, ili bar nije oglasavan na prodaju.

Slike ce biti cim se prolepsa vreme malo da mogu da operem automobile, posto su sad kao iz svinjca.

Ispod haube je nesto sto ce da baci u senku sve sto si do sad vozio ;) To ti kazem iz iskustva a mogu i da potvrde mnoge preskocene njuske sa golf 2.0 gti, corado g60 itd... Auto nije farban, samo je ispoliran i redovno se prere i glanca... msm logicno vlasnik auta je i vlasnik praonice.  Sto se tice udaranje od pozadi, vidim da pogresno vidis. :) Branik je prepravljan kao i maska. Gresis, trebalo bi da bude jedna crna negde u okoline Beograda, neko mesto juzno od istog. Instrument tabla svetli u 3 boje(ciganija, al nema veze) za motor mogu da potpisem. limarijski je 8/10 i treba zamenuti prenos od volana do letve volana. Ima tu jos par 33ki koje su mehanicki u top stanju al nisu na oglasima. U mitrovici ima js jedna 16v sa besprekonim motorom, menjacem i trapom. ali je ispoucao lak, tako da nije 1/1 ... Ako te koja 33ka zanima pusti mi link ili slike na llos28@yahoo.com tamo cu sigurno videti, posto na forume izlazim kad ugrabim vremena i to u sitne sate. Sto se tice njih msm da znam u najmanju ruku 70% koje su na oglasima i 40% koje se voze kod nas :)

Ognjen

• 8C
  • NS Detailing
    • Alfa Romeo 156 1,9 JTD, Punto 2 1,9 JTD
« Odgovor #12 poslato: April 07, 2014, 06:16:52 pre podne »
Dobrodosao ti nama i svake pohvale za SAAB a zbog ovih sa ARCS-a nemoj puno da se uzbudjujes oni su ti prica za sebe

B204L

• Mito
  • *
    • 156 1.9 jtd
« Odgovor #13 poslato: April 07, 2014, 08:38:22 posle podne »
Eh, Los, siguran sam da sam vozio i malo bolje od 33, u bilo kakvom da je stanju. Ali kao hobi automobil, mislim da je 33 sasvim dobar izbor, pod uslovom da se nadje prava. Meni deluje da je zadnje desno krilo razabljeno, i da ne stoji lepo.

Nego ja danas ne odoleh, pa sam za tepsiju ribe uzeo jednu 145td, turbina losa, motor i menjac odlicni, trapovi iznenadjujuce dobri, kocnice odlicne, limarija odlicna, unutra kao da su prasici snivali najsladje snove po njoj, bice odlican materijal za zezanje preko leta i utezanje do fabrickog stanja. A bice i dobar automobilcic za grad  :karting: Ako neko od vas ima delove i enterijer za 145, javljajte da se dogovaramo.

pejo

• 069 1468 109
  • Administrator
  • 8C
  • MISLIO SAM,JE MAJKA SVIH ZAJEBA
    • alfa 156 kiborg 2,4 20V powered by diesel,alfa 156 sw 1,9jtd
« Odgovor #14 poslato: April 07, 2014, 10:53:14 posle podne »
svaka čast na entuzijazmu,biće nešto i od toga. turbina paše i od fiata brava brave,mada bi ja tu metnuo od alfe euro 3 turbinu,može se naći za neku lovu al živahnije će da se vrti i odlično povlači.sa sve granom naravno...
čekamo slike
Prijateljstvo je najteža stvar na svetu za objasniti. To nije nešto što se uči u školi, ali ako NISI naučio šta je smisao prijateljstva, nisi ništa naučio.

sibin

• Brera
  • *
    • 156 1.6
« Odgovor #15 poslato: April 08, 2014, 12:14:21 pre podne »

Pre par dana prijavim se na arcs i ovde, zatim sam kao i svaki dobar gost prvo pogledao o cemu se pise na oba foruma, i resio da se predstavim. I evo kako sam prosao tamo:

ovo mi bas nesto zvucalo jako neverovatno da se neko banuje zbog nicka. pa sam u razgovoru sa jednim od moderatora sa arcs-a dosao do malo drugacijih informacija. cinjenica je da si banovan tamo zbog toga da ti je prvi post bio oglas. pazi to u principu ne prolazi na vecini foruma koji postoje. ne zelim da branim nikoga ali ovo iznosim cisto kao informaciju jer vidim da ne znas zbog cega se to desilo. pozdrav

Dewillex

• Potpredsednik kluba
  • Administrator
  • 8C
  • zoom zoom
    • Mazda 6 GTA
« Odgovor #16 poslato: April 08, 2014, 01:14:59 pre podne »
Coveku nije izbacilo da je zbog oglasa nego zbog korisnickog imena. Tako je napisao. Mislim da je to tekst koji izbacuje svima banovani. Mi to znamo. :rofl:

pejo

• 069 1468 109
  • Administrator
  • 8C
  • MISLIO SAM,JE MAJKA SVIH ZAJEBA
    • alfa 156 kiborg 2,4 20V powered by diesel,alfa 156 sw 1,9jtd
« Odgovor #17 poslato: April 08, 2014, 12:06:41 posle podne »
to je i meni drug erdeljan rekao al čovek kaže da ni tema predstavljanje nije objavljena.
ja koliko znam oglas nemože da se postavi na ARCS dok to neodobri admin,tako da ta priča nepije vodu da je zbog oglasa.
eee de mi živimo kad se dlaka u jajetu traži i podmeće
Prijateljstvo je najteža stvar na svetu za objasniti. To nije nešto što se uči u školi, ali ako NISI naučio šta je smisao prijateljstva, nisi ništa naučio.

B204L

• Mito
  • *
    • 156 1.9 jtd
« Odgovor #18 poslato: April 08, 2014, 05:48:56 posle podne »
Drugovi sa arcs foruma - lazu. Nikakav oglas nisam postavljao, u prvom postu sam se predstavio, u drugom pitao da li neko zna crvenu AR 33 iz Prijepolja. Ni jedan, ni drugi post nisu objavljeni, niti su mi odgovorili na mejl koji sam im poslao, niti ja uopste imam ista na prodaju od automobila ili delova, ali sve ovo sada nije ni bitno. Na taj forum vise ne bio otisao ni da mi plate, jer su nadmeni i nepristojni, a uz sve to sad vidim i da su lazovi. U takvom drustvu nemam sta da trazim, daleko im lepa kuca.
« Poslednja izmena: April 08, 2014, 05:50:44 posle podne B204L »

B204L

• Mito
  • *
    • 156 1.9 jtd
« Odgovor #19 poslato: April 08, 2014, 05:52:50 posle podne »
ja koliko znam oglas nemože da se postavi na ARCS dok to neodobri admin,tako da ta priča nepije vodu da je zbog oglasa.
eee de mi živimo kad se dlaka u jajetu traži i podmeće

Objasnio Pejo. Laz, najobicnija, a motivi i dalje nepoznati. Bas bih voleo da upoznam tog strucnjaka sto me je banovao.