Autor Tema: Valjda necete i vi da me najurite...  (Pročitano 8326 puta)

B204L

• Mito
  • *
    • 156 1.9 jtd
Valjda necete i vi da me najurite...
« poslato: April 06, 2014, 12:00:17 pre podne »
Zdravo svima,

Vec mesec dana vozim Alfu 156 1.9 jtd koju sam kupio za cerku, da auto ne stoji dok ne polozi. Sem nesto malo druzenja sa bokserima u AR33 i Sprintu u mladosti (to bih voleo da ponovim kroz neki projekat), i balavljenja na komsijin nov 155, nisam do sada imao dodira sa Alfom, niti me je preterano zanimala. Zato za cerku nije bilo dileme, ili 156, ili nijedan :). Dao sam se u potragu, nasao dobru Alfu, i ne mogu da kazem da mi se ne dopada kako se ponasa u voznji, moram priznati da je upravljanje fantasticno direktno i da kupuje na prvu loptu. Na dizajn nisam posebno osetljiv, ali se mora priznati da je 156 retko lep automobil. No, nije to tema ovog predstavljanja, o utiscima mozemo nasiroko kasnije.

Pre par dana prijavim se na arcs i ovde, zatim sam kao i svaki dobar gost prvo pogledao o cemu se pise na oba foruma, i resio da se predstavim. I evo kako sam prosao tamo:

Vi ste trajno izbačeni sa ovog boarda.

Molimo vas da kontaktirate Administratora za više informacija.

Ovo je dodeljeno zbog vašeg korisnigkog imena.

Predstavljanje nije objavljeno, kao ni drugi post u kome sam pitao da li neko zna AR33 iz Prijepolja koja se prodaje na PA???

Sad, sta sa mojim korisnic(g)kim imenom nije u redu i da li je admin nesto kivan na SAAB i jedan od najboljih turbo agregata ikad proizvedenih, to ne znam, ali znam da mi je arcs forumu zabranjen pristup bez ikakvog razloga i uz krajnje idiotsko objasnjenje, ukoliko se poslednja recenica ovog sturog obavestenja moze tumaciti kao objasnjenje.

Zato, pre nego sto uopste ista vise napisem, da nemate i vi izbacivace na vratima?

Pozdrav,

Aleksandar
« Poslednja izmena: April 06, 2014, 12:06:14 pre podne B204L »

Deki156

• GT
  • *
    • Alfa 156 sw 1.9jtd 16v 2005
Odg: Valjda necete i vi da me najurite...
« Odgovor #1 poslato: April 06, 2014, 12:06:51 pre podne »
Pozz druze i dobrodsao uzeo si pravi auto za cerku i vise nego dobar za pocetnika navozace se sa njim i neka je cuva dobro.Ovde te mislim nece niko izbaciti pusti arcs ja sam tamo napisao 3 posta i nista vise njihova politika pregleda svakog posta pre objave mi se ne svidja ni malo.Ovde je mnogo opustenija atmosvera i ljudi tako da dobrodosao ti nama   :arflag: :arflag:

erak

• SZ
  • A ovaj svijet je podijeljen oštro na dva dijela -
    • Alfa Romeo 156 1.8 ts nekad / sada 156 sw 2.0 ts
« Odgovor #2 poslato: April 06, 2014, 12:21:08 pre podne »
Dobrodosao. Samo pisi i ne brini, nema izbacivaca, ovde je vecina izbacena. Predstavi i auto. Pozdrav jos jednom.

alfasud-82

• 063-7798303
  • Administrator
  • 8C
    • alfa 147 88kw 120
« Odgovor #3 poslato: April 06, 2014, 12:51:51 pre podne »
Pozdrav druze pisi slobodno i osecaj se kao kod svoje kuce.Cekamo slike

Los022

• 33
  • 0656889904
    • alfa romeo 33 1.7 16v qv
« Odgovor #4 poslato: April 06, 2014, 04:42:40 pre podne »
Cuj trubo motora, ha, najbolje bre resen prenos plus turbo. Sve bre na zupcanike, ali SVEEEEEEE, motor zajedno sa menjacem uzubljen na zupcanik. Kakva lamela kakva pip materine. 9000turbo. Secam se ko klinac kad sam pomagao matorom da skida vrata na jednom kad ga dizao na "pantera", vrata i unjima 100kg lima 'leb ti ne piip. Elem dobro ti nama dosao. AR33 iz Prijepolja? Crvena 1.7 16v? Ako je ta znam i vlasnika i auto. Vlasnik je Sasa, drzi auto-praonicu, ok i korektan decko. Za kupovinu nje ga "zahebo" alfa&omega. Sto se tice auta, auto ti je da sipas, vozis i uzivas do sledeceg redovnog malog/velikog servisa. Uradjen trap(kocnice,amortizeri,spone...) ne krci u brzine, motor perfekcija. i vredi tih 1300e kolko stoji cena i jos 1300 preko.

I daj malo foto sesn ovo ono, nemoj da si stipsa.

dulegti

• Montreal
    • Alfa Romeo 156 1,9 JTD remap by Safe chip
« Odgovor #5 poslato: April 06, 2014, 10:05:09 pre podne »
Dobrodosao...Ne sekiraj se...I na moj nick su imali primedbe pa ni ja nisam vise tamo...Opusteno samo...
Jednog dana cu i ja biti mlad,lep i mrsav....

Salle

• 147
  • *
  • Alfa GT 1.9
« Odgovor #6 poslato: April 06, 2014, 11:05:26 pre podne »
Dobrodosao :)

Послато са GT-I8190 уз помоћ Тапатока

B204L

• Mito
  • *
    • 156 1.9 jtd
« Odgovor #7 poslato: April 06, 2014, 11:44:30 pre podne »
Hvala svima na dobrodoslici ;)

Italiano

• 8C
    • Giulietta
« Odgovor #8 poslato: April 06, 2014, 11:48:15 pre podne »
Dobrodosao... ne brini, sa ovog foruma niko nije banovan do sad :)

B204L

• Mito
  • *
    • 156 1.9 jtd
« Odgovor #9 poslato: April 06, 2014, 11:56:12 pre podne »
Cuj trubo motora, ha, najbolje bre resen prenos plus turbo. Sve bre na zupcanike, ali SVEEEEEEE, motor zajedno sa menjacem uzubljen na zupcanik. Kakva lamela kakva pip materine. 9000turbo. Secam se ko klinac kad sam pomagao matorom da skida vrata na jednom kad ga dizao na "pantera", vrata i unjima 100kg lima 'leb ti ne piip. Elem dobro ti nama dosao. AR33 iz Prijepolja? Crvena 1.7 16v? Ako je ta znam i vlasnika i auto. Vlasnik je Sasa, drzi auto-praonicu, ok i korektan decko. Za kupovinu nje ga "zahebo" alfa&omega. Sto se tice auta, auto ti je da sipas, vozis i uzivas do sledeceg redovnog malog/velikog servisa. Uradjen trap(kocnice,amortizeri,spone...) ne krci u brzine, motor perfekcija. i vredi tih 1300e kolko stoji cena i jos 1300 preko.

I daj malo foto sesn ovo ono, nemoj da si stipsa.

Dobro de, nije bas sve na zupcanike, alternator i kompresor klime su na kais :)) Ali se slazem da su mnoga tehnicka resenja kod SAAB-a neprevazidjena. Inace, B204L ima normalan menjac, nije u sklopu kartera, a lamelu su svi SAAB-ovi imali oduvek, sem ako nisu automatici. Ono po cemu je ovaj motor poseban je cinjenica da moze da podnese i do 450-500KS u fabrickom setapu, dakle, bez otvaranja motora i intervencija na istom, i sto uz normalno odrzavanje moze da predje milione kilometara. I fabrickih 185KS se bez problema dize na 220-230 uz remapiranje, decat, 3" downpipe i visokopropusni filter vazduha, dakle fakticki bez troskova. Moj auto ima 320k km, i i dalje je kao nov,a njegove performanse su nedostizne za vecinu onoga sto se kotrlja na domacim drumovima.

Hvala za info za AR33, odavno se onako nesto nije pojavilo kod nas na oglasima, izgleda bruka. Mada, pitanje je sta je ispod i kada je auto radjen/farban, vidim da je sigurno bio udaran pozadi, ali mislim da bolji AR33 kod nas ne postoji, ili bar nije oglasavan na prodaju.

Slike ce biti cim se prolepsa vreme malo da mogu da operem automobile, posto su sad kao iz svinjca.